آموزش نحوه فعال سازی SOAP در لینوکس

در این آموزش قصد داریم نحوه فعال سازی SOAP در لینوکس را به شما ارائه دهیم. SOAP، که مخفف Simple Object Access Protocol می باشد، یاری دهنده توسعه دهندگان وب برای ایجاد ارتباط میان دو سامانه است. SOAP از پروتکل http یا https برای ایجاد ارتباط و از XML برای انتقال دستورات و اطلاعات استفاده میکند.
این پرتکل امروزه به قدری معروف و کاربردی است که در سامانه های پرداخت بانکی، سامانه های پیامکی، سامانه های خرید دامنه، رابط های کنترل پنل های هاستینگ، رابط های مجازی ساز ها و… استفاده میشود، به همین دلیل ضروریست که مدیران سرور های لینوکسی این ماژول را بر روی سرور های خود نصب و فعال کنند.
نکته: دقت داشته باشید برای انجام اینکار شما باید دسترسی روت به سرور داشته باشید.

بعد از وارد شدن به ssh سرور خود به وسیله نرم افزار putty دستور زیر را اجرا کنید.

با دستور بالا وارد دایرکتوری custombuild می شوید سپس برای دستور اصلی نیاز به شناسایی ورژن پی اچ پی خود دارید که دستور زیر را اجرا کنید.

پس از اجرای دستور بالا ماژول هایی که در کنترل پنلتان استفاده می کنید را نمایش می دهد شما فقط با ورژن های موجود پی اچ پی کار دارید.version-soap-phpدر تصویر بالا ملاحظه می کنید که ورژن های php موجود در این کنترل پنل از ۵٫۳ و ۵٫۴ می باشد و ورژن Default این کنترل پنل ۵٫۳ می باشد. و شما پس از شناسایی ورژن موجود Default کد دستور زیر را اجرا نمایید.

اگر توجه کنید در انتهای کد دستوری بالا “configure.php53 ورژن موجود در کنترل پنل را وارد کرده ایم و شما حتما باید عدد انتهای کد دستوری ورژن موجود Default کنترل پنلتان را وارد نمایید. بعد از اجرای دستور طبق تصویر زیر مراحل بعدی را تکمیل نمایید.enable-soapقبل از هر اقدامی از فعال بودن SOAP با کد enable-soap– در ویرایشگر باز شده اطمینان حاصل کنید و در صورتی که SOAP در ویرایشگر موجود نبود در آخرین خط از ویرایشگر مورد ۱ در تصویر با کاراکتر “\” اخرین کد را ببندید و بعد مورد ۲ کد enable-soap– وارد نمایید و سپس با نگه داشتن کلید های CTRL + X از شما جهت ذخیره سوال می کند که شما با حرف Y تایید و سپس Enter را می زنید تا تغییرات در ویرایشگر ذخیره و بسته شود.پس از اتمام مرحله بالا جهت کامپایل کردن php کد دستوری زیر را وارد نمایید و تا پایان نصب منتظر بمانید.

مراحل به پایان رسیده است و Soap در سرور شما فعال شده است فقط جهت اطمینان در انتهای فعال سازی کد دستوری زیر را جهت ریستارت کردن وب سرور خود انجام دهید.

اگر از Apache استفاده می کنید از دستور زیر استفاده کنید:

اگر از Nginx استفاده میکنید از دستور زیر استفاده کنید:

پاسخی بدهید